prelegenci

Grzegorz Bobrownicki-Libchen

Zawodowo związany z bankowością oraz usługami w zakresie usług sportowych i zarządzaniem nieruchomościami.

Sportowo aktywnie uprawiający triathlon. 4-krotny uczestnik w zawodach na dystansie IRONMAN (3,8 km pływanie, 180 km rower i 42 km bieg), uczestnik wielu maratonów oraz biegów na krótszym dystansie.

Światopoglądowo aktywnie poszukujący zdrowego stylu życia, tj. jego kluczowych elementów, które mają przełożenie na wyniki w sporcie oraz ogólnie dobrą kondycję zdrowia jak zdrowe odżywianie, suplementacja, techniki uprawiania sportu, praca mentalna w sporcie, zarządzanie czasem a aktywnością sportową, regeneracja i ćwiczenia wzmacniające typu Pilates, X-Fit, techniki planowania aktywności sportowych mające na względzie zapewnienie dobrych wyników w późniejszych zawodach sportowych.


Maja Grabowiecka

Dyplomowana coach zmiany, trener, od kilkunastu lat praktyk biznesu w Polsce i za granicą, na różnych stanowiskach od menedżerskich po specjalistyczne, z doświadczeniem w pracy w wielokulturowych zespołach. Katalizator pozytywnej zmiany wg modelu MBTI. Od ponad 8 lat pracuję jako konsultant i analityk w branży IT w dużych międzynarodowych projektach, dotyczących oprogramowania dla firm ubezpieczeniowych (Francja, Ukraina, Luksemburg, Malta). Wcześniej związana byłam z branżą telekomunikacyjną, motoryzacyjną i budowlaną. Od lat z powodzeniem projektuję, wdrażam i zarządzam zmianami w biznesie, w pracy z klientem coachingowym oraz we własnym życiu :).

Uwielbiam pracować z ludźmi, odkrywać ich potencjał i pomagać im sięgać po to czego pragną. Jestem zwolenniczką hasła, że życie jest po to, by z niego czerpać pełnymi garściami i że tylko podążając za swoim sercem, potrzebami i pragnieniami możemy wieść je tak, by czuć się szczęśliwymi. Wiem jaką energię daje, gdy czujesz, że idziesz właściwą drogą i lubię się tą energią dzielić i inspirować nią innych. Klienci mówią o mnie, że zarażam energią i pokazuję, że “można”, znajomi, że gdy czegoś naprawdę chcę, prędzej czy później to zrobię.

Prywatnie tancerka, podróżniczka, fanka języka hiszpańskiego i brazylijskiej wersji portugalskiego oraz kultury latynoskiej.

Abad Bolaños Hernández

Jestem rodowitym Kubańczykiem. Z  wykształcenia  jestem architektem, ale taniec to - można powiedzieć - pierwszy ruch mojego życia. Już jako mały chłopiec nauczyłem się tańczyć salsę, która stała się moją pasją i sposobem na życie. Jako dziecko, a później nastolatek, wielokrotnie zwyciężałem w różnych konkursach tańca, tańcząc nie tylko salsę w parach i ruedę, ale także cza-czę, rumbę kubańską i merengue. Uczyłem tańca wielu zagranicznych turystów przybywających na Kubę. Cały czas doskonaliłem nowy styl muzyczny, zdobywający przebojem wszystkie dyskoteki całej Ameryki Łacińskiej - reggaeton. To właśnie reggaeton, obok salsy i rumby kubańskiej, stał się moim ulubionym stylem tanecznym.

Jako instruktor dużą wagę przykładam do nauki rytmu i ruchu ciała. Kładę nacisk na opanowanie podstaw tańca do tego stopnia, by uczeń mógł się tańcem bawić i samodzielnie kreować nowe połączenia kroków. Taniec, szczególnie latynoski, ma być przecież świetną zabawą!


Magdalena Sobieska

Psycholog, fotograf, trener personalny.

Od wczesnego dzieciństwa do czasu studiów związana byłam z tańcem. Od wczesnej młodości zajmowałam się również fotografią. Godziny spędzone w ciemni rekompensowałam aktywnością taneczną.

Z wyuczonego zawodu jestem psychologiem, jednak zamiłowanie do fotografii zwyciężyło w wyborze mojej drogi zawodowej i od 2006 roku właśnie tym się zajmuję. Tęsknota za aktywnością fizyczną coraz bardziej jednak zaczęła mi o sobie przypominać poprzez pogarszający się stan zdrowia i duże problemy z utrzymaniem odpowiedniej wagi, stąd powrót do niej i zdrowego trybu życia.

Do radości, jaką daje mi fotografia, dołączyła nowa pasja. Aktywność fizyczna stała się moim drugim zawodem i oto jestem trenerem personalnym. Poprzez swój nowy zawód oraz facebookowy fanpage 'Moveyourass' chcę się dzielić tą radością z kobietami, którym ciężko zrobić pierwszy krok, a które marzą o tym by dobrze wyglądać i dobrze czuć się w swoim ciele. Chcę pomagać kobietom to osiągnąć i przekonać je, że sport wyzwala pokłady energii, które zmieniają nasze życie, pozwalając na większą aktywność w pozostałych dziedzinach życia.

Uwielbiam pracować z ludźmi, pomagać im w radzeniu sobie z ich problemami. Zainteresowanie psychologią także pozostało. Jestem osobą, która ceni sobie spokój i bliskość rodziny, nie przepadam za chaosem wielkich miast, bardziej odnajduję się na łonie natury, gdzie mogę cieszyć się pięknem przyrody i po prostu życiem. Radość przynoszą mi także podróże, żeglarstwo, narciarstwo, nurkowanie, jazda konna i wycieczki rowerowe, najchętniej w towarzystwie mojej córki.

Maja Kozłowska

Z wykształcenia jestem historykiem sztuki i przewodnikiem po Warszawie. Oprócz sztuki moją pasją są podróże, góry oraz naturalny, zdrowy i aktywny styl życia.

Wierzę, że kluczem do szczęścia jest harmonia między duszą a ciałem, dlatego staram się przekazywać moją energię Uczestnikom turnusów, których jestem organizatorką. Projekt SweatLodge DajSobieWycisk, który prowadzę to radykalny program aktywnej odnowy. Od kwietnia do października spędzam czas w Tatrach i Beskidach wśród ludzi, którzy przez bezkompromisowy trening regenerują się fizycznie i psychicznie.  Staram się być ich motorem napędowym, mobilizować oraz wspierać w działaniach. Nasz luksusowy BootCamp ma wszystkie cechy, które cenię w życiu – unikatowość, bezkompromisowość, aktywność, komfort.

Po godzinach uprawiam jogę, jeżdżę na snowboardzie, ćwiczę na zajęciach fitness. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą małej Jadzi. Ona również pomaga mi utrzymywać formę, razem ćwiczymy w ramach projektu GymMama.


Anna Dymarczyk

Motto mojej pracy to "Odzyskaj radość bycia w ciele". Fascynuje mnie przywracanie ludziom cielesnej pełni życia, wolności od napięć i niekorzystnych przekonań o ciele.   Interesują mnie emocje, ich pożyteczność w życiu oraz umiejętność ich wyrażania. Uważam, że edukacja w zakresie higieny emocjonalnej jest nam, Polakom szczególnie potrzebna. Jestem współzałożycielką marki Jalla! Odzyskaj ciało, która istnieje na rynku od 2012 roku.

Jestem autorką programów trzymiesięcznych kursów "Odzyskaj ciało" i "Mądrość ciała" opartych o metodę psychoterapii przez ciało metodą Lowena, arteterapię, terapię tańcem i ruchem oraz autorskie ćwiczenia świadomości ciała i emocji.  Kursy te startują regularnie dwa razy w roku jesienią i na wiosnę w Krakowie, w Warszawie i innych miastach Polski.  W sezonie letnim prowadzę regeneracyjne warsztaty w dzikich zakątkach Polski (Beskid Makowski) i Europy (w tym roku w Chorwacji). Kurs metodyczny choreoterapii skończyłam w 2010 roku u Marzeny Tlatlik-Śniarowskiej. Obecnie kończę pierwszy poziom certyfikowanego szkolenia psychoterapii przez ciało metodą Aleksandra Lowena.  Rozwijam swój warsztat poprzez pracę z głosem z Anetą Łastik, kurs Anny Halprin (Life/Art Process), warsztaty Ruchu Autentycznego na Węgrzech i Kontaktu-Improwizacji w Izraelu.

Uwielbiam współpracować! Najchętniej z instruktorami metody Feldenkraisa, jogi, BMC (Body Mind Centering), pracy z głosem oraz dietetkami. W Krakowie współprowadzę alternatywną Przestrzeń Rozwoju "Biała Droga" (od nazwy ulicy:)). Okazjonalnie współpracuję z NGOsami, prowadzę przyrodnicze projekty edukacyjne dla dorosłych i dzieci.

Prywatnie spędzam dużo czasu w dzikiej przyrodzie, podróżuję, poznaję nowych ludzi, tańczę i oddaję się pasji gotowania.

Krzysztof Reński

W pracy spełniam się jako konsultant biznesowy a także trener umiejętności psychologicznych. Moją wielką pasja jest łączenie narzędzi i metod pochodzących z tych dwóch światów.  Na co dzień robię to współkierując firmą doradczą Innovatika i realizując projekty z obszaru strategii, tworzenia nowych modeli biznesowych, rozwoju przywództwa i budowania pro-innowacyjnych organizacji.

Wierzę, że jednym z filarów szczęśliwego życia jest odnalezienie swojego powołania zawodowego – pracy, którą się naprawdę kocha.  Tymczasem wiele ludzi( sam również do nich należałem) czuje, że w swojej karierze jest „nie na swoim miejscu”  i że w pracy, zamiast się spełniać, tak naprawdę umierają. Z myślą o nich opracowałem program warsztatów, który pomaga odnaleźć upragnioną drogę zawodową i konsekwentnie nią podążać. Będzie to prawdopodobnie pierwszy warsztat tak kompleksowo łączący sprawdzone narzędzia psychologiczne i najnowszą wiedzę z dziedziny tworzenia nowych biznesów. Premiera na wiosnę tego roku.

Moje hobby to wszelkie formy turystyki, zwłaszcza górska i rowerowa. Najchętniej wracam w Tatry i na Podlasie. Uwielbiam też tańce latynoskie – salsę i bachatę.

Elżbieta Lange 

Psychodietetyk, Coach Zdrowia, Trener Zdrowego Stylu Życia.

W swojej działalności zajmuję się Psychologią Odchudzania. Pomagam osobom z nadwagą i otyłością odzyskać kontrolę nad jedzeniem, przywrócić równowagę między ciałem a psychiką, zbudować pozytywny obraz własnego ciała. Pracuję nad psychologicznymi barierami, które stoją na drodze do upragnionej sylwetki. Służę pomocą osobom, które chcą pokonać problemy związane z głodem emocjonalnym. W swojej pracy reprezentuję podejście holistyczne i systemowe. Interesuję się traumą transgeneracyjną. Jestem Absolwentką Studium Coachingu w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku Psychodietetyka. Prowadzę warsztaty, grupy rozwojowe i grupy wsparcia. Piszę artykuły, współpracuję z wydawnictwem Food Forum. Jako ekspertka wypowiadałam się w audycjach radiowych i telewizyjnych, między innymi: DD TVN, Pytanie na Śniadanie, Polskie Radio Czwórka, Akademickie Radio Kampus, Polskie Radio 24, Radio Plus i wiele innych.

Agi Jensen

W swoim życiu ma dwie pasje, które konsekwentnie rozwija i wiąże z sobą. Na przełomie 13 lat praktyki i wielu lat obcowania z różnymi dziedzinami sportu, Agi Jensen stworzyła własny, autorski program jogi. Agi joga bazuje na tradycyjnej szkole ashtanga jogi, wplatając ćwiczenia crossfit'owe i fitnessowe. Jest dynamiczna, wzmacnia mięśnie, wydolność i elastyczność. Na sesje składają się: powitania słońca, asany stojące, wygięcia do przodu i do tyłu, pozycje odwrócone. Podczas jogi oddech ujjayi jest synchronizowany z ruchem oraz wcześniej wspomnianymi ćwiczeniami zapożyczonymi z fitnessu i crossfit-u. Joga ta wzmacnia mięśnie i wydolność, a tym samym przyczynia się do poprawy sylwetki i świadomości własnego ciała. Wzmacnia charakter, siłę do działania, równoważy umysł i emocje, poprawia witalność, przygotuje do kontroli nad własnym ciałem w przyszłości.  Pozwala stawić czoła swoim ograniczeniom i swoim słabościom. Poprzez regularna praktykę można doświadczyć wielu korzyści: będziemy lepiej spać, pozbędziemy się bólów głowy, bólów kręgosłupa, bólów ciała, polepszymy nasze samopoczucie, relacje z bliskimi, kondycję, określimy się, wypocimy stres, niezdecydowanie, zgubimy niepotrzebny bagaż toksyn i tłuszczu, zaczniemy oddychać i w pełni cieszyć się życiem.

Ponadto Agi posiada swoja markę odzieżową - Agi Jensen Design. Sama projektuje ubrania i zajmuje się prowadzeniem i rozwojem firmy. Agi Jensen Design to marka dedykowana osobom ceniącym oryginalność, wygodę i wysmakowaną nonszalancję. Klienci Agi Jensen są świadomi siebie i swojego ciała, zabawa modą to dla nich przyjemność, podobnie jak niepowtarzalny wygląd. Multizastosowanie ubrań sprawia, że mając w szafie choćby trzy części garderoby można stworzyć kilka niepowtarzalnych stylizacji. Agi Jensen inspiracje do stworzenia własnej marki zbierała podczas podróży. Pomysł narodził się w Kopenhadze, ewoluował w Dublinie, a powstał w Warszawie. Agi projektuje zgodnie z własnymi upodobaniami - jest wierną klientką swojej marki i tworzy z nią spójną całość.

O balans i spokój ducha pomaga jej zadbać joga i ukochana rodzina.